четверг, 21 июня 2012 г.

Портфоліо


ПОРТФОЛІО ПРОЕКТУ


Назва проекту.  


«Знав би, де впасти, – соломки б підстелив»


Назва навчальної теми


Нові орієнтири театру 20-21 ст. П’єса  М.Куліша «Мина Мазайло» - крок до нової драми.



Основний та другорядні навчальні предмети




Українська мова, література, художня культура, психологія.

Вік учнів, клас


16-17 років  10 клас


Стислий опис проекту




          Проект передбачає дослідницьку роботу у галузях: українська мова, література, художня культура, психологія, яка повинна наштовхнути їх на вирішення глобального питання: що потрібно людині, щоб бути щасливою? Під час роботи учні можуть проявити себе в ролі «театралів», «акторів», «письменників», «психологів». Учні будуть досліджувати твір М. Куліша «Мина Мазайло» з точки зору його місця у розвитку української культури, визначати мовознавчий аспект твору,складати лексичний словник,  аналізувати актуальність піднятих автором проблем, їх вирішення сучасниками.


 


План








Навчальні цілі


Формувати вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно її оцінювати, доречно та творчо використовувати дані для розкриття теми;розвивати здатність до інноваційності; уміння ефективно формулювати думки;проявляти ініціативи з покращення навичок для досягнення вищого професійного рівня.


Знати особливості розвитку театру 20 ст, визначати місце  української  література у світовій культурі, познайомитися з творчістю М. Куліша, знати зміст п’єси «Мина Мазайло»; аналізувати думки, отримані з додаткових джерел,  висловлювати власні думки щодо життєвих ситуацій, проблем, які піднімає автор; розвивати уміння оформлювати та представляти свою роботу;розвивати свої естетичні смаки


Опис оцінювання


       Використовується формуюче оцінювання, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки.
         На початку роботи учні з’ясують свої навчальні потреби за допомогою  таблиць З-Х-Д, «Дошки запитувань» і створять контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті.



Протягом роботи учні виконуватимуть усні, та письмові (написати есе) завдання, працюватимуть з діаграмою Вена



По завершенню роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня за допомогою контрольного списку запитань.



   Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу. Оцінювання буде здійснюватися за  допомогою відповідних форм.



Діяльність учнів


На початку роботи над проектом учитель готує інформаційний буклет, де зазначає тему роботи, напрямки, створює мотивацію. На першому занятті проводиться учительська презентація. Учні діляться на групи за бажанням ( але учитель залишає за собою право скорегувати вибір учнів. Кожна група отримує завдання, тематичні та змістовні питання, за якими повинна працювати.


Дослідити стан українського театру 20-21ст. Визначити місце у світовій культурі.(група «Театралів»)


Роль М. Куліша у розвитку української культури(мови та літератури)( група «Письменників»)


Охарактеризувати героїв. Проаналізувати причини конфліктів у родині.( група «Психологів»)


Дослідити проблематику твору. Визначити актуальність піднятих питань.( група «Соціологів»)


Складіть лексикологічний  словник твору «Мина Мизайло» М. Куліша( група «Мовознавці»)


Результатом проекту буде презентація, що об’єднає роботу всіх груп, виступ акторської групи, створення шкільного лексикологічного словника. І як мотивація, відвідання вистави «Мина Мазайло». Частину роботи можна проводити у позашкільний час: у гуртковій роботі, на факультативах, як підготовка до предметного тижня.


Відомості про автора


Ім'я, прізвище


Колошук Тетяна

Фах, навчальний предмет


Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад


Біляївський навчально-виховний комплекс

Місто\село, район, область


Первомайської районної державної адміністрації

Контактні дані


e-mail:tatyanakoloshuk@gmail.com

Відомості про тренінг


Дати проведення тренінгу


18-22 червня 2012

Місце проведення тренінгу


М. Харків

Тренери


Василенко Юлія Миколаївна




1 комментарий:

  1. Дуже цікава, неординарна тематика проекту. Поєднання мови, літератури, театру... Сподобався буклет. А в учительській презентації мені не зрозуліме призначення останніх двох слайдів, і не відкрився мені доступ до "Формуючого оцінювання" (можливо документ не в спільному доступі).

    ОтветитьУдалить